Kościół

Rekolekcje dla niewierzących na Fecebooku

Do osób, które nie boją się skonfrontować z innym światopoglądem polscy jezuici pracujący w Danii i Włoszech kierują swoją najnowszą akcję.

Rekolekcje na Facebooku. Profil firmuje plakat z hasłem: ”nie lubisz myśleć TO TU NIE WCHODŹ”.

Celem akcji jest walka ze złą atmosferą rozmów między wierzącymi, a niewierzącymi. Już wiele lat temu kard. Carlo Maria Martini oddał uczelnianą katedrę ateistą. W ten sposób mogli, bez problemów, mówić o swoim obrazie świata.

Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem obu stron. Teraz dialog wykracza poza mury uczelni. Dyskusja przenosi się na portal społecznościowy.

 

Rekolekcje rozpoczynają się 20 marca, będą trwały 10 dni. W tym czasie publikowane będą teksty dwóch osób: agnostyka i katolika. Dotyczyć one będą typowych egzystencjalnych pytań: cel życia, moralność, śmierć. Do dyskusji zapraszani będą wszyscy uczestnicy.

By wziąć udział w nich, na Facebooku, należy odnaleźć profil „Prawdopodobnie pierwsze rekolekcje dla niewierzących” i kliknąć ikonkę „lubię to”. Od 20 marca, przez kolejne 10 dni, teksty rekolekcyjne będą pojawiały się codziennie na osobistym profilu.

Na ikonkę „lubię to” kliknęło już 2.533 użytkowników portalu. Do rozpoczęcia rekolekcji pozostało jeszcze 6 dni. „Rekolekcję” mają oznaczać odnowienie myślenia i przemianę nastawienia- tłumaczą swoją inicjatywę jezuici.

Agata Bruchwald na podstawie radiovaticana.org

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

313 komentarzy

313 Komentarzy

  1. Tanja

    5 listopada 2017 at 00:23

    thx for the info

  2. Bitcoin meds

    2 grudnia 2017 at 02:06

    tganks for the info

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra