Polskość

Brudna kampania w walce o Warszawę

Walka o warszawską prezydenturę ma wyjątkowo zaciekły charakter. Obóz III RP broni stolicy na śmierć i życie. Uważają, że ewentualna porażka już ich nie podniesie. Dlatego rzucili na szalę wszystkie swoje możliwości, jakimi dysponują.

W ostatnim numerze tygodnika „wSieci” ukazał się wywiad z kandydatem Zjednoczonej Prawicy.  Patryk Jaki zdawał sobie doskonale sprawę, że walka będzie bardzo ostra, ale nie wiedział, że skala kłamstw, manipulacji, półprawd przybierze takie rozmiary. Zwraca uwagę na nierówny rozkład zasobów instytucjonalnych, medialnych. Hanna Gronkiewicz-Waltz „dysponuje ogromnym zestawem instytucji miejskich i z nich z całą mocą korzysta”. Warszawa płaci za wielką akcję billboardową pod hasłem „Tak zmieniła się Warszawa”. W rzeczywistości jest to wspomagająca kampania wyborcza.  Jadąc przez Warszawę, widać wyraźnie nieproporcjonalny rozkład plakatów, billboardów, zalew ulotek ze strony obozu opozycji.  Ostatnio jechałam przez całą Wolę i z niemal każdego rogu ulicy patrzył na mnie Rafał Trzaskowski. Tak samo dzieje się na pojazdach komunikacji miejskiej.

Patryk Jaki uważa, że tak prowadzonej kampanii nie da się zmieścić w oficjalnych limitach. Zobaczymy po wyborach, co zamieści opozycja w oficjalnych sprawozdaniach.

Niezwykła jest skala  internetowych kłamstw. „Tu nie chodzi o fake newsy, ale o świadomą, gigantyczną inwestycję w kłamstwo. Mamy do czynienia ze sponsorowanymi postami, pełnymi świadomie produkowanych kłamstw, które są płatnie promowane na Facebooku i innych platformach społecznościowych.(…) Ktoś wpompował miliony złotych w nielegalna, brudną kampanię wyborczą”.

Sztab Jakiego spotkał się z przedstawicielami Facebooka, ale dowiedzieli się, że nic nie da się zrobić. Nie ujawnili również danych osób, które założyły te konta. Sztab wyborczy skierował tę sprawę do prokuratury. Poprzez te zakamuflowane konta trafiają do wyborców niestworzone kłamstwa: o tym, że Jaki nie ma wyższego wykształcenia, że chce wsadzić do więzienia Jerzego Owsiaka, że jest przeciwny szczepieniom, winny reprywatyzacji, że wyrzucił z rejestru księży pedofili (o tym decyduje sąd, a nie Jaki) itd.

Jeżeli bezkarnie w mediach społecznościowych można prowadzić kampanię oszczerstw, wypuszczanych z anonimowych kont i opłacanych milionami niewiadomego pochodzenia, to nic dobrego nie wróży w przyszłości. Przed nami są do rozegrania jeszcze trzy akcje wyborcze.

Obóz III RP walczy tak zaciekle o stolicę, bo w wypadku przegranej nie będą mogli tak dostatnio z niej żyć. Warszawa dysponuje dużym budżetem, porównywalnym do budżetu najmniejszego państwa w UE. Ma większy budżet niż wiele ministerstw. Co do tej pory z nim się działo? „W ostatnich 12 latach na wszystkie inwestycje w Warszawie łącznie ze środkami europejskimi i rządowymi, na żłobki, przedszkola, szkoły, mosty, drogi i metro wydano 23 mld zł.. Prawie drugie tyle wyprowadzono w wyniku reprywatyzacji. Nasze szacunki mówią o 21 mld zł. Kosztów tego procederu, z tego ponad 12 mld jednoznacznie bezprawnie. Straciliśmy dziesięć lat, bo gdyby nie to wielkie złodziejstwo, bylibyśmy o dekadę rozwoju do przodu”.  Dzisiaj miasto nie chce przyjąć zwróconych kamienic i decyzje komisji weryfikacyjnej kieruje do sądu. Jasno widać, że włodarze miasta bronią tych przekrętów.

Patryk Jaki nie mówi, że miasto się nie rozwija. Uważa jedynie, że czyni to zdecydowanie wolniej niż by mogło. W rzeczywistości tkwi w stagnacji. Budowa metra idzie w żółwim tempie, tak samo z liniami tramwajowymi, infrastrukturą sportową, zarządzaniu odpadami, walce ze smogiem. Warszawa jako jedyna stolica w Europie nie ma żadnej obwodnicy. „Ale uważam i wiem – mówi Jaki –  i czują to także mieszkańcy, że odrzucenie układów korupcyjnych, skończenie z patologiami, nowe pomysły i dynamiczna ekipa mogą sprawić, iż miasto ostro ruszy do przodu, że będzie się rozwijało dużo szybciej niż obecnie”.

Trzeba również rozbić układ deweloperów, który doprowadził do chaosu w budownictwie stolicy. Teraz buduje się, jak kto chce w imię interesów deweloperskich. Widać to zwłaszcza na warszawskiej Woli, gdzie zabudowuje się każdy wolny teren zieleni i stawia się domy mieszkalne w odległości zaledwie 8 metrów od już istniejących.

W wywiadzie pada również pytanie o współpracę z Piotrem Guziałem człowiekiem lewicy. Dla Jakiego jest to przykład , że można współpracować z każdym, bez względu na jego poglądy, bo w zarządzaniu miastem nie potrzebna jest ideologia. Dlatego u niego są ludzie zarówno  z centroprawicy, lewicy, centrum. Ważny jest profesjonalizm, a nie lojalność wobec jakiejś partii- dodaje.

Jedno jest pewne, gdy zwycięży stary układ, „zwiększy się poczucie, że kary nie ma, piekła nie ma, że wszystko wolno. Tym bardziej, że jeżeli wygra Rafał Trzaskowski, to nie będzie mowy o żadnej zmianie. On nie ma żadnego własnego zaplecza, nie ma determinacji, by realnie rządzić. Zza jego pleców o wszystkim będą decydowali Hanna Gronkiewicz-Waltz i Marcin Kierwiński, czyli stary układ. To oni będą prezydentami, on będzie nową marionetką”.

Już za kilka dni warszawiacy zadecydują czy chcą starego skorumpowanego układu, który przyniósł Warszawie wiele wstydu i był powodem dramatów ludzkich, czy spróbować oddać rządy nowemu człowiekowi, wobec którego można mieć zastrzeżenia, ale który niesie ze sobą powiew  energii i uczciwości. Jeżeli zawiedzie, za pięć lat będzie się musiał z tego tłumaczyć.

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

10 komentarzy

10 Komentarzy

 1. GG.

  16 października 2018 at 13:06

  .
  Galińska: „Obóz III RP broni stolicy”.
  .
  Niesiołowski poparł Wojciechowicza. „Unika tej politycznej hucpy”
  https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,niesiolowski-poparl-wojciechowicza-unika-tej-politycznej-hucpy,272721.html (07.09.2018).
  .
  .

  • GG.

   16 października 2018 at 13:23

   .
   Śpiewak, Wojciechowicz, Jakubiak, Rozenek – który z nich wskoczy na wyborcze podium w Warszawie? http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24043005,spiewak-wojciechowicz-jakubiak-rozenek-ktory-z-nich-wskoczy.html (15.10.2018).
   .
   „Pretendentów do zajęcia trzeciego miejsca jest czterech. W sondażach żaden z nich nie ma poparcia większego niż jednocyfrowe. Jeżeli te wyniki się potwierdzą, będzie to dowód na postępującą polaryzację sceny politycznej w Warszawie.”
   .
   .
   Jednym słowem – duumwirat POPiS zjada wszystkie „przystawki”.
   .
   DZIĘKI GŁOSOWANIU WIĘKSZOŚCIOWEMU W SYSTEMIE JEDNOMANDATOWYCH OKRĘGÓW WYBORCZYCH, jakie obowiązuje na wyborach prezydentów miast, a które PiS i PO być może już niedługo wprowadzą w wyborach do sejmu, by życie polityczne było „zabetonowane” jak w USA, czy przynajmniej tak, jak w Putinowskiej Rosji (połowa posłów jest tam wybierana w GW w systemie JOW).
   .
   .

   • GG.

    16 października 2018 at 14:06

    .
    P. Galińska DOSTRZEGA przewagę medialną kandydata b. partii rządzącej (PO), nad „bezpartyjnym” kandydatem obecnej partii rządzącej, widzi te wszystkie działania „wspomagające” i „wyraźnie nieproporcjonalny rozkład plakatów, billboardów, zalew ulotek ze strony obozu opozycji”.
    .
    Być może jest to prawda.
    .
    .
    CZYŻ MOŻNA W TAKIM RAZIE OCENIĆ TE WYBORY JAKO WOLNE I DEMOKRATYCZNE, SKORO FAKTYCZNIE LICZY SIĘ TYLKO PARTYJNY DUUMWIRAT POPiS-u, a inni kandydaci jeszcze przed wyborami mogą spokojnie wycofać się z kandydowania?
    .
    Przypomnijmy, że istotną cechą wolnych wyborów na szefa zarządu gminy jest RÓWNOŚĆ WYBORÓW, a w tym systemie Głosowania Większościowego JOW, który tak negatywnie opisuje p. Galińska, NIE MA MOWY O TYM, BY JAKIŚ NIEZALEŻNY OD POLITYCZNYCH MAFII I SEKT KANDYDAT PRZEBIŁ SIĘ NA STANOWISKO PREZYDENTA STOLICY !
    .
    Dlatego Polacy-Słowianie powinni domagać się wybierania prezydentów, burmistrzów, wójtów i starostów przez rady gmin i powiatów, a z kolei członkowie tych rad powinni być wybierani w GŁOSOWANIU WIĘKSZOŚCIOWYM BEZ PROGÓW WYBORCZYCH.
    .
    Niech żyją wolne, PROPORCJONALNE BEZ PROGÓW (!), równe, bezpośrednie i tajne wybory do senatu, sejmu i samorządów !!!
    .
    .

    • GG.

     16 października 2018 at 15:35

     .
     Na wadliwość obecnej ordynacji wyborczej do samorządów zwrócono także uwagę w apelu przedwyborczym LPR:
     .
     „ZG LPR O DWÓCH WAŻNYCH KROKACH WYBORCZYCH
     .
     Z autentyczną radością i wielką nadzieją obserwujemy narastającą przedwyborczą kampanię pod hasłem: „NIE GŁOSUJEMY NA PiS”. Wyraża ona postępującą i słuszną dezaprobatę Polaków dla działań partii rządzącej stawiającej się ponad prawem, nawet tym rangi konstytucyjnej, zawłaszczającej Państwo dla partii, co jest cechą cywilizacji wschodniej (turańskiej), obniżającej rangę i znaczenie Polski w świecie.
     .
     W pełni popieramy i utożsamiamy się z postulatem „nie głosowania na PiS”! Zachęcamy wszystkich do jak najpowszechniejszego udziału w jakże ważnym akcie wyborczym 21 października br.
     .
     Zwracamy jednocześnie uwagę, że takie zachowanie się przy urnach wyborczych, jest tylko pierwszym krokiem, połową słusznej drogi, wiodącej do PATRIOTYCZNEGO CELU, JAKIM JEST OBRONA SAMORZĄDÓW PRZED CENTRALIZMEM, A NASTĘPNIE ODEBRANIE WŁADZY PIS W POLSCE.
     .
     Ale to nie wszystko!
     .
     NIE ZAGŁOSOWANIE NA PIS, Z JEDNOCZESNYM ROZBICIEM, ROZPROSZENIEM GŁOSÓW, SPOWODUJE MIANOWICIE TEN SAM SKUTEK – TAKŻE ZWYCIĘSTWO PiS!
     .
     FAKT TEN WZMACNIA DODATKOWO ORDYNACJA WYBORCZA, KTÓRA PROMUJE UGRUPOWANIE ZWYCIĘSKIE.
     .
     Zwracamy się, zatem z bardzo ważnym apelem do wszystkich Polaków dobrej woli, przede wszystkim do członków i sympatyków Ligi Polskich Rodzin, o dokonanie także drugiego wyborczego kroku skutkującego wykonaniem założonego i postulowanego zadania, to znaczy poparciem w wyborach tych, którzy PiS są w stanie pokonać.
     .
     Gorąco apelujemy, zatem o głosowanie w wyborach do sejmików wojewódzkich na kandydatów Platformy Obywatelskiej z listy nr 4 – Koalicja Obywatelska, których najlepiej znamy i cenimy.
     .
     W wyborach do rad gmin i powiatów oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, apelujemy o analogiczne zachowania, pamiętając o centralistycznej i antysamorządowej polityce PiS, oficjalnie i bezczelnie sięgającej nawet po karygodne próby szantażowania brakiem finansowania niepokornych i pogardliwie traktowanych mieszkańców polskich gmin, powiatów, województw i miast.
     .
     GŁOSUJMY NA TYCH, KTÓRZY MOGĄ WYGRAĆ, WEDŁUG LOKALNEGO ROZEZNANIA, BYLE NIE NA PiS.
     .
     Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin
     .
     Warszawa, 13 października 2018 r.”
     .
     Źródło: http://www.lpr.pl/pl/2018/10/15/zg-lpr-o-dwoch-waznych-krokach-wyborczych/ (15.10.2018).
     .
     .
     Obecna ordynacja UNIEMOŻLIWIA SWOBODNE WYBIERANIE CZŁONKÓW WŁADZ SAMORZĄDOWYCH NA WSZYSTKICH SZCZEBLACH, odbierając w praktyce prawo kandydowania i bycia wybranym osobom spoza układów, a także zmuszając wyborców do ciągłego wybierania „mniejszego zła”, czyli do głosowania na kandydatów jednej złej partii, by nie wygrali kandydaci drugiej złej partii.
     .
     Żeby to zmienić, należy wprowadzić wolne, PROPORCJONALNE BEZ PROGÓW (!), równe, bezpośrednie i tajne wybory do samorządów oraz wybór szefów organów samorządowych (zarządów województw, powiatów i gmin) przez członków sejmików, rad powiatowych, miejskich i gminnych !!!
     .
     .
     .

     • GG.

      16 października 2018 at 15:47

      .
      Oczywiście, w przedostatnim akapicie komentarza: GG. 16 października 2018 at 14:06 miałem na myśli głosowanie PROPORCJONALNE bez progów wyborczych.
      .
      .

  • GG.

   16 października 2018 at 14:39

   .
   Jednakże, obserwatorzy „obozu opozycji” widzą kampanię w stolicy nieco inaczej, niż p. Galińska:
   .
   .
   Najnowszy sondaż „Wyborczej”. PiS może przegrać Warszawę
   http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24047035,najnowszy-sondaz-wyborczej-pis-moze-przegrac-warszawe.html (16.10.2018).
   .
   „RAFAŁ TRZASKOWSKI WYRAŹNIE WYGRYWA Z PATRYKIEM JAKIM wyścig o prezydenturę Warszawy – to wynik naszego sondażu. A NIE JEST TO ZWYKŁA WYBORCZA RYWALIZACJA, LECZ WALKA, W KTÓREJ JAKIEGO WSPIERA PÓŁ RZĄDU I TELEWIZJA PAŃSTWOWA.
   .
   (…) Badanie firmy Kantar Millward Brown dla „Wyborczej” daje wyraźną przewagę Rafałowi Trzaskowskiemu. Kandydata Koalicji Obywatelskiej (PO i Nowoczesna) wskazało 42 proc. respondentów, Jakiego – 31 proc.”
   .
   .

   • GG.

    17 października 2018 at 02:53

    .
    Obserwatorzy „obozu opozycji” wskazują także NA GŁÓWNĄ PRZYCZYNĘ ATAKÓW APARATU PROPAGANDOWEGO PiS-u (i jego mediów satelickich) NA PSL:
    .
    .
    „Wtorek w kampanii stał pod znakiem dwóch tematów: dyskusji o dopisywaniu się wyborców do rejestru – zwłaszcza w Warszawie – oraz kolejnego ataku PiS na PSL. (…)
    .
    Bez osłabienia wyniku PSL może zrealizować się bowiem najgorszy dla PiS scenariusz w tej kampanii. Zwłaszcza, jeśli potwierdzą się informacje i dane o silnej mobilizacji rdzeniowego elektoratu opozycji, który – zgodnie z intencjami Schetyny – wkurzony po 3 latach rządów PiS będzie chciał w niedzielę w masowy sposób pokazać władzy żółtą kartkę.
    .
    (…) politycy PiS od dawna powtarzali, że duże miasta będą bardzo trudne. Nic nie wskazuje na to, by w niedzielę miało stać się inaczej. Pozostają sejmiki. Bez demobilizacji wyborców PSL i uderzenia w wiarygodność Kosiniaka-Kamysza w niedzielę może okazać się, że PiS nie ma ani szczególnie dobrego wyniku procentowego, ani dobrych wyników w miastach, ani perspektyw na władzę w dużej liczbie sejmików.
    (…)
    Słaby wynik PiS wobec nadmiernych oczekiwań uruchomi zaś reakcję łańcuchową rozliczeń w obozie władzy z nieobliczalnymi konsekwencjami.”
    .
    Źródło: Kolanko: Pięć dni do wyborów. Najgorszy scenariusz dla PiS https://www.rp.pl/Wybory-samorzadowe/181019365-Kolanko-Piec-dni-do-wyborow-Najgorszy-scenariusz-dla-PiS.html (16.10.2018).
    .
    .
    NO I MAMY TU ROZWIĄZANIE ZAGADKI NIEDAWNEJ NAGŁEJ KRYTYKI PSL NA PORTALU PRAWY.PL .
    .
    .

 2. QuickbooksProSupport

  16 października 2018 at 14:24

  nice post. your work amazed me the way you wrote everything down here. especially your view must be appreciated.

 3. klioes vel pislamista

  16 października 2018 at 14:54

  Patyk niJaki

  W korupcję wal, w komunę bij!
  No dobrze, ale gdzie jest kij?
  Jest kij – jest drąg niebylejaki! –
  Pisuar dzielny, Patryk Jaki!

  Co z tęczą? – Tęczę pozostawi.
  A marsze? – Marsze praw pozbawi.
  Co z bronią? – On zabierze broń.
  A narodowcy? – Boże chroń!…

  W korupcję wal, w komunę bij!
  No dobrze, ale gdzie ten kij?
  Jak ma się draniom dać we znaki
  Ten patyk, skoro jest nijaki?!

 4. Marian

  16 października 2018 at 22:09

  Jarosław Kaczyński popełnił błąd wystawiając Patryka Jakiego.
  Trzeba było Dżonego Danielsa. Wtedy wszyscy byliby zadowoleni, z ruskim trollami włącznie.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra