Kościół

Orszak Trzech Króli – program obchodów!

6 stycznia ulicami przejdzie Orszak Trzech Króli. Sprawdź czy Trzej Królowie przejdą ulicami Twojego miasta. PROGRAM OBCHODÓW!

Warszawa

Orszak Trzech Króli wyruszy ok. 11. 15 z Placu Zamkowego. Jego uczestnicy dojdą do Stajenki na Palcu Piłsudskiego.
Pochód będą tworzyć trzy Orszaki jakie będą towarzyszyć Trzem Mędrcom ze Wschodu. Przejdzie w nim co najmniej 1 000 dzieci a kolorystyka ich strojów świadczyć będzie o przynależności do jednego z trzech Orszaków.

Bielsko Biała

Orszak Trzech Króli wyruszy spod Katedry i przejdzie na Stary Rynek.
Patronat na Orszakiem Trzech Króli w Bielsko Białej objął bp Tadeusz Rakoczy. Biskup Bielsko- Żywiecki w związku z Orszakiem wystosował specjalny list i zaprosił wiernych do udziału w nim.

Gdańsk

Orszak Trzech Króli wyruszy o godz. 12.00, po wspólnej modlitwie Anioł Pański, spod Kaplicy Królowej do Zielonej Bramy.
Przy Zielonej Bramie w żywej szopce Królowie odnajdą gdańską Świętą Rodzinę. Na zakończenie Orszaku, tuż przy szopce, odbędzie się koncert kolęd. Poprowadzi go chór Bel Canto z Trąbek Wielkich.

Jarosław
 
W Jarosławiu Orszak Trzech Króli wyjdzie, o godzinie 12.00, z trzech kościołów: z Kościoła Chrystusa Króla Orszak Europejski- król Kacper. Z Kościoła O. Dominikanów Orszak Afrykański- król Baltazar a z Kościoła Miłosierdzia Bożego Orszak Azjatyckie z Królem Melchiorem na czele. Trzy Orszaki spotkają się na Rynku Miejskim.
W finale Orszaku organizatorzy zaplanowali wprowadzić dodatkowy gest dzielenia się opłatkiem wszystkich zebranych na placu przy Szopce.
Gośćmi Honorowymi będą: Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Celestino Migliore i Metropolita Przemyski abp Józef Michalik.
Orszak Trzech Króli ukoronuje wspólnie kolędowanie jego uczestników z Eleni.

Jelenia Góra

Orszak Trzech Króli w Jeleniej Górze rozpocznie Msza św. w Bazylice św. Erazma i Pankracego o godz. 12.00. Ok. godz. 13. 00 jasełka wystawią dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2. Następnie organizacja Orszaku przed świątynią i przemarsz ulicami Boczną, M. Konopnickiej, Bankową, Długą na Plac Ratuszowy. Na godzinę 14.00 zaplanowano pokłon Mędrców i wspólne kolędowanie.
Patronat honorowy nad Orszakiem Trzech Króli objęli: ks. bp dr Stefan Cichy- biskup legnicki oraz Marcin Zawiła- prezydent Miasta Jelenia Góra.

Kłodzko

Orszak Trzech Króli w Kłodzku wyruszy z Pl. Franciszkańskiego 1- most (kładka) na Młynówce. Przejdzie ulicami Zawiszy Czarnego, Wojska Polskiego, Armii Krajowej. Po czym uczestnicy spotkają się na Rynku Kłodzkim przy szopce.

Kraków

Orszak Trzech Króli w Krakowie wyruszy spod Wawelu tuż po Mszy św. (godz. 10.00) sprawowanej przez ks. Kard. Stanisława Dziwisza. Orszak dojdzie do Rynku Głównego gdzie ujrzy Dziecię Jezus i Jego Rodziców.
Orszakowi Trzech Króli przewodniczyć będzie Metropolita Krakowski Kard. Stanisław Dziwisz.

Kudowa Zdrój

Orszak Trzech Króli w Kudowie Zdrój rozpocznie się o godz. 15.oo w kościele Miłosierdzia Bożego na ul. Słonecznej. Skąd uczestnicy Orszaku przejdą przez Park Zdrojowy do Parafii Bartłomieja Apostoła w Kudowie Zdroju.
W kościele w Czermnej uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Kudowie Zdroju zaprezentują sztukę teatralną p.t. "Trzy duchy. Współczesna opowieść Wigilijna".
Na zakończenie Orszaku zaplanowano konkursy: na najlepiej przebranych uczestników Orszaku oraz na rodzinne wykonanie kolęd.

 

 

Agata Bruchwald

Na zdjęciu: Podróż Magów, James Tissot, fot. Wikimedia commons

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra