Z zagranicy

Rick Santorum: „Polska zagrożeniem dla USA”, a MSZ milczy

Rick Santorum, prawicowy polityk z Pensylwanii ubiegający się o nominację prezydencką w Partii Republikańskiej oświadczył w swoim wystąpieniu w New Hampshire, że największym zagrożeniem dla Stanów Zjednoczonych są Iran, egipscy islamiści i… Polska.

Można się zastanawiać, czy było to zwykłe przejęzyczenie, czy też rzeczywiście kandydat z Partii Republikańskiej posiada takie poglądy.

Nie byłoby w tym zresztą nic dziwnego, gdyż Polska ma w USA niezbyt dobrą prasę ze względu na fatalną opinię, jaką czyni jej bezpodstawnie społeczność żydowska.

Ta ostatnia robi dokładnie wszystko, aby w możliwie skuteczny sposób szkalować Polskę i Polaków tak w Stanach Zjednoczonych, jak i na arenie międzynarodowej.

Możliwe zatem, że Rick Santorum powielił kalkę, zupełnie nie zastanawiając się nad tym, co mówi.

Sam polityk nie chce się wypowiadać w tej sprawie. – Kocham Polskę – powiedział indagowany po całym zdarzeniu przez dziennikarzy.

Cała sprawa powinna niewątpliwie dać do myślenia polskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych, które w tej sytuacji należałoby, żeby zareagowało. Tymczasem nic takiego się nie stało. Polskie MSZ milczy. Milczy również Rick Santorum. Negatywna opinia, jaką robi się Polsce natomiast pozostaje. Nie po raz pierwszy i nie ostatni.

Anna Wiejak
Na zdjęciu: Rick Santorum, fot. Wikimedia Commons/Gage Skidmore
 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

25 komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra