Z kraju

Michnik w Nowym Jorku będzie oczerniał Polaków!

Instytut Badań Żydowskich (YIVO Institute for Jewish Research), organizacja zajmująca się badaniem dziejów Żydów w Europie wschodniej oraz studiami nad Holocaustem, zaprasza do Nowego Jorku na spotkanie z Adamem Michnikiem, które odbędzie się 6 września, pod nazwą „Dyskusja o antysemityzmie w Polsce w XX wieku”.

Adam Michnik jest jednym z ludzi, którzy najbardziej przyczynili się do uformowania mentalności III RP, a więc specyficznego poglądu na świat, w którym Polak ma czuć do siebie odrazę za swoją ksenofobiczną wiarę katolicką, nienawiść do Żydów i ogólną małość, która ujawnia się najbardziej przy spotkaniu z ludźmi Zachodu.

Stąd my Polacy powinniśmy przyjmować wszystko, co płynie z Brukseli jako dobrodziejstwo, które nas wyciąga z naszego grajdołu i robić wszystko, by ostatnie przejawy polskości niszczyć.

Przy tym wszystkim mamy też oczywiście słuchać Żydów i pilnować ich interesów, bo przecież goje są jedynie od tego.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

29 komentarzy

29 Komentarzy

 1. frate

  30 sierpnia 2018 at 16:06

  holocaust to największe kłamstwo XX wieku!!! Drzewo poznaje się po owocach, nie może złe drzewo wydawać dobrych owoców, i występy takiej załganej kanalii jak szechter o tym powiedzeniu najlepiej świadczą!!!

  • m

   30 sierpnia 2018 at 16:49

   O antypolonizmie ani się pewnie nie zająknie.

  • m

   30 sierpnia 2018 at 16:50

   Kłamstwo?! Zgłupiałeś?

  • Tomek

   2 września 2018 at 03:08

   Tak, nie było obozów koncentracyjnych i wymordowania milionów ludzi? No tak, frate ani studiów, ani szkoły nie kończył (perła polskiej inteligencji…), bo wydaje mu się, jak pisał, że one są dla „wieśniaków”. Nic dziwnego, że taki tępy cep z niego, po którym można się spodziewać przekroczenia każdej granicy obciachu i głupoty.

 2. gieptil

  30 sierpnia 2018 at 17:31

  Kolejny klasyczny spęd żydów hitlerowców, w USA ich dużo, w Izraelu też mają mocną reprezentację. Oczywiście mówią o sobie „cudem ocaleni z holocaustu”. lub ich dzieci i wnuki mówią tak o swoich antenatach. Jak ten „cud” wyglądał? A słyszeli wy że w oddziale Dirlewangera było 300 żydów, żydowskich policjantów. Najpierw wyczyścili getto z żydów, później Niemcy rzucali ich do kolejnych podobnie brudnych robót. Łatwo się domyślić że pod koniec wojny porobili sobie życiorysy oczywiście cudem ocalonych z holocaustu, żadna tam żydowska policja. I zapewne po wojnie ( pod latarnią najciemniej ) przytulili w Izraelu swoich licznych niemieckich kumpli, fachowców ze specjalnych formacji od masowego mordowania. Bo komu by przyszło do że w Izraelu trzeba przede wszystkim szukać. Jasne że to oni ukształtowali Izrael na wzór faszystowski i antypolski, i jasne że to oni organizują antypolskie akcje tak w Izraelu, jak też gdzie indziej. A żydzi którzy naprawdę przeżyli cudem holocaust? Toż to byli/są bardzo zmęczeni i wystraszeni ludzie. Zostali brutalnie zastraszeni i wyciszeni przez hitlerowców, butnych, brutalnych, dobrze zorganizowanych i bardzo bogatych. Więc wygrywa wersja że to Polacy masowo żydów mordowali, a dobrzy Niemcy starali się im przeszkodzić.

 3. banita

  30 sierpnia 2018 at 17:35

  Holokaust żydowski nie był większy od polskiego. Tyle że żydów Niemcy zwieźli do Polski i mordowali, a Polaków Niemcy i Ruscy rozwieźli po Niemczech Rosji i Azji i w rozsypce mordowano. Gdyby policzyć uczciwie to żydzi staliby daleko za martyrologią polaków. Holokaust to kolejne żydowskie kłamstwo. Kłamstwo stworzone przez USAjskich żydów by ich znieczulica na los europejskich braci i pazerność by nie wydać ani centa ukryć tak samo jak Niemcy ukrywają się pod „nieznanym” nazizmem. Żyd i Niemiec dwa szarlatanki i do kiesy i do zakłamanki.

  • Tomek

   2 września 2018 at 03:17

   No akurat patrząc na narodowość, to Żydów zginęło w czasie wojny sporo więcej niż Polaków. Rozumiem sprzeciw przeciw np. wywyższaniu Holokaustu Żydów nad cierpienia Polaków, bo nie ma znaczenia czy danego narodu zginęło kilka milionów więcej, ani czy ktoś ginął w obozie, czy w powstaniu, na Wołyniu, czy na wschodzie – ale nie rozumiem takich niedouczonych postów. No, ale jak z ortografią ciężko sobie poradzić, banito, to matematykę, nie mówiąc o historii, też pewnie ciężko opanować.

   • Jurek

    6 września 2018 at 12:10

    Osądzać może każdy, a nie każdy przyzna się do swojego błędu.
    Prawda panie @Tomek?
    A jak policzyłeś Polaków żydowskiego pochodzenia?
    Jako Polaków, czy jako Żydów?
    Jeśli ktoś napisze, że w obozach zginęło 6mln Żydów w tym 3mln z polskim obywatelstwem to jak się mają do tego Twoje rachunki?
    Tak samo można napisać, że zginęło 6mln Polaków w tym 3mln pochodzenia żydowskiego.
    Poczytaj troszkę, przemyśl „kreatywną żydowską matematykę” i szerz kłamstwa.

 4. Art

  30 sierpnia 2018 at 18:55

  U Karnowskich pod tą wiadomością nie pogadasz-komentarze zablokowane.Kiedy zapytałem uczciwie czy Michnik umarł,bo dotąd blokowali tylko pod wiadomościami,gdy jakaś kanalia wyprowadziła się -zablokowali i mnie.Acha,zapytać jeszcze zdążyłem,czy GetBack Fogielmana dobrze im płaci za brednie.I co ja teraz biedny pocznę?

  • Tomek

   2 września 2018 at 03:26

   Może nie chcą mieć potoku debilnych i nienawistnych postów, jakich pełno na prawy.pl (nie mylić z krytyką Michnika, jak najbardziej zasłużoną, mam na myśli debili piszących np. tutaj, że Holokaust to oszustwo)? I słusznie, bo po co takie ofiary losu wyrzucające swoje frustracje i wypisujące kretynizmy miałyby funkcjonować w przestrzeni medialnej? Poglądy i rozumienie świata w sumie średniowieczne, więc po cholerę do komputera się pchają?

   Aha – GetBack nie jest Fogelmana (ani jakiegoś Fogielmana), Fogelman to prawnik obsługujący m.in. tę spółkę, jak i wiele innych, które też jego nie są. Taka subtelna różnica, ale wiem, że takich jak ty fakt ten tak niezmiernie podniecił, że aż się boję pomyśleć, jakie nowe teorie ci się w głowie rodzą:)

 5. Robert B.

  30 sierpnia 2018 at 20:06

  No jeżeli Zachodni Świat zgodził się uznać, że śmierć Żyda waży więcej niż śmierć goja, i ciągle się tylko licytuje, kto żydostwo bardziej kocha, to niech Zachodni Świat upadnie. Na nic więcej nie zasługuje.

 6. Piotrx

  30 sierpnia 2018 at 22:31

  „Dyskusja o antysemityzmie w Polsce w XX wieku”

  Jak zwykle dyskusja nad czymś co w praktyce nie istnieje

  o antygoizmie za to ani słowa no ale czego można wymagać od wyznawców talmudu

 7. Leszek1

  31 sierpnia 2018 at 00:11

  Stefan mordowal. Adas bedzie tylko oczernial.
  W nagrode za jego dobre serce, nalezy odznaczyc go powtornie orderem Orla Biaiego.

 8. Stanley

  31 sierpnia 2018 at 09:27

  to wszystko jest za naszym cichym pozwoleniem niestety. Tego koczownika powinniśmy już dawno się pozbyć i osądzić za zdradę państwa, ale zawsze miał ciche wsparcie wśród polityków, ludzi kultury i niestety KK. na bazie tego płynął ze swoja pokrętną i pełną hipokryzji filozofią. Pisanie nawet teraz o tym gniocie jest dla niego prawdziwa rekalmą.

 9. jok

  31 sierpnia 2018 at 13:14

  ” ma czuć do siebie odrazę za swoją ksenofobiczną wiarę katolicką, nienawiść do Żydów i ogólną małość”.
  Chyba komuś się zle napisało…
  Raczej Polak prócz uczucia malosci i odrazy do siebie, ma czuć uwielbienie do wspomnianych wraz z uczuciem narodowego narodowego wstydu jak ” bardzo ich krzywdzilismy ” i wciąż ” krzywdzimy”. Nie ma czuć nienawiści do tamtych, trudno przypuszczać, by było to celem AM, lecz raczej wstyd za „irracjonalną nienawiść innych Polaków” wobec wspomnianych:). A nienawiść czy wstyd za nienawiść innych, to są zupelnie różne sytuacje

  • jok

   31 sierpnia 2018 at 14:53

   Czyli, wg mnie, Autor pomieszał w jednym zdaniu, twierdzenia/postulaty gw „jak powinni czuć się Polacy” – ogólnie mają mieć wyrzuty sumienia z powodu swej postawy wobec Ż, z „opisem” wg gw „jacy Polacy są” – ogólnie rzecz biorąc: niedobrzy:)

 10. Agata

  31 sierpnia 2018 at 14:49

  Kiedyś Michnik był moim idolem.Nie wiem co się z nim stało?.Może jest ciężko chory?.
  Myślę,że Polonia przygotuje mu ,,godne” powitanie na jakie zasługuje.

  • m

   31 sierpnia 2018 at 16:22

   Nie tylko twoim:
   Jacek Trznadel o relacji Zbigniewa Herberta do Adama Michnika:

   „Kiedy przygotowywałem do druku ostatnie wydanie [‚Hańby domowej’] z roku 1997, rozszerzone, Herbert powiedział, żeby z jego wywiadu skreślić kilka słów. Było tam powiedziane ‚mój najukochańszy przyjaciel Adam Michnik’. Otóż Zbigniew Herbert powiedział: – Słowa ‚mój najukochańszy przyjaciel’ skreślić grubą kreską. Co też oczywiście uczyniłem…”

   Zbigniew Herbert o Adamie Michniku:

   „Michnik jest manipulatorem. To jest człowiek złej woli, kłamca. Oszust intelektualny. Ideologia tych panów, to jest to, żeby w Polsce zapanował ‚socjalizm z ludzką twarzą’. To jest widmo dla mnie zupełnie nie do zniesienia. Jak jest potwór, to powinien mieć twarz potwora. Ja nie wytrzymuję takich hybryd, ja uciekam przez okno z krzykiem.”

   http://niewygodne.info.pl/herbert_zbigniew.htm

   • Tomek

    2 września 2018 at 03:30

    Wielu na początku bardzo ceniło Michnika. Gazeta Wyborcza na początku istnienia publikowała np. bardzo ciekawe i odważne artykuły odkłamujące naszą historię – okupacja, walka z komuną itp. Szybko, jeszcze na pocz. lat 90-tych, to się jednak skończyło – zaczęło się od plucia na powstanie warszawskie (słynna książka), a potem już poszli po bandzie promując osoby takie, jak Gross itp.

 11. obserwator

  31 sierpnia 2018 at 15:00

  Michnik wśród swoich. Czy on nas oczernia czy też nie to nie zmieni jakoś znacząco punktu widzenia nie-żydów przez żydów. Żadna wielka sensacja.

 12. m

  31 sierpnia 2018 at 16:24

  No to w odpowiedzi proponuję konferencję „Dyskusja o antypolonizmie w Izraelu i diasporze w XX i XXI wieku”. Be biletów. Wstęp wolny.

 13. klioes vel pislamista

  1 września 2018 at 00:53

  Ach upały…
  dedykuję Blumkwistowi z dorzeczy.pl

  Ach upały grzeją pały!
  Mózg biskupa zlasowały!
  Grzegorz Ryś, co zyskał sławę
  Już za słowa te ciekawe,
  Że „brak prawdy monopolu
  W KAŻDEJ wierze“ …znowu w polu!

  Słońce nie zakryte chmurką!
  Biskup, co z rabinem Skórką
  Świętej wiary nieomylność
  Był podważył przez przychylność
  Do swych słów nieomylności,
  Idzie do Paulinów w gości.

  Grzesiek, ksiądz ekskatolicki,
  Idąc nie nałożył mycki.
  Wielki błąd! Globociepowe
  Słońce mu przyPIEKŁO głowę!
  I, gdy wrócił znów do Łodzi,
  Co otwiera usta, smrodzi:

  „Kto Zagładę stworzył? Rety,
  Ci z nabożeństw, ci niestety
  Co z chrześcijańskich są kościołów!”
  Taaa… Pan Jezus wśród mozołów
  Też wychował sam Judasza.
  Grzesiu, czy to wina nasza?!

  Składaj urząd, szkoda czasu!
  Potem wybierz się do lasu.
  Idź do cienia. Zobacz drzewo.
  W prawo popatrz i na lewo.
  Dostrzeż z drzewem też las cały!
  I nic nie mów. Ach upały…

  • klioes vel pislamista

   1 września 2018 at 11:12

   Krócej, do rozsyłania sms-ami:

   Z bólem serca
   (motto: „Świat bardziej od nauczycieli potrzebuje świadków.” Jan Paweł II)

   „Z bólem serca – rzekł arcypasterz –
   Stwierdźmy: winni wychowankowie
   Są kościołów…” Wina więc nas też?
   Za Judasza …Jezus odpowie!?

   Nim zabitych księży oszczerca
   Na pielgrzymkę się znów udasz,
   Jesteś – stwierdzam to z bólem serca! –
   Wychowany tak, jak był Judasz.

   • klioes vel pislamista

    4 września 2018 at 11:31

    Pedofile!

    „Pedofile! Pedofile!…”
    No to ja się pytam: ILE?
    Ile jest tych „pedofili”
    Pośród księży, moi „mili”?!

    Czy ktoś może życie przysiąc,
    Że jest więcej niż NA TYSIĄC
    JEDEN, który jest w sutannie?
    Skończcie kłamać bezustannie!

    Mniej niż jeden jest z tysiąca.
    (Statystyka dowodząca
    Tego wzięta z Ameryki.)
    Gęby w kubeł więc, Michniki!

    Kto Wybiórczą jeszcze czyta,
    Nie zna wcale Cohn-Bendita?…
    Zliczcie wśród Pierdoniów, ile
    Są to właśnie pedofile!!!

    • klioes vel pislamista

     6 września 2018 at 00:57

     Katarynka do meczetu!
     motto: „Faszyzm rodzi się w szkołach i kościołach.” (prof. M.Środa)

     Jak zepsuta katarynka,
     Plecie wciąż kobieta-świnka.
     Czyli etyk-profesorka,
     O złu świata, co „z rozporka
     Bierze się. No i z Kościoła”.
     Za pierdołą jest pierdoła…

     Miast gotować coś na gazie,
     Tworzy wciąż w upławów mazie.
     Umysłowe te upławy
     Są przyczyną wielkiej sławy!
     Większą sławę zyska przecie,
     Gdy wygłosi je w meczecie…

 14. m

  1 września 2018 at 08:54

  Podsunę mu argument: Michnik, pozdrów brata.

 15. WJTK

  2 września 2018 at 02:34

  W 1991 r Michnik poleciał do Nowego Jorku, by odebrać przyznaną mu przez amerykańskich Żydów doroczną nagrodę. W swoim wystąpieniu podkreślił, że „hitlerowcy wybrali ziemię polską na cmentarz żydowskiego narodu”. Wtedy (w liście do GW) postawiłem mu zarzut, że znając praktycznych Niemców trudno sobie wyobrazić by wywozili Żydów poza teren ich największego skupiska w Europie, a więc nie można tu mówić o „wyborze” miejsca. (Jak już dziś dobrze wiemy, chodziło wówczas o przygotowanie oskarżenia wobec Polaków o współsprawstwo holokaustu).
  W dalszej części listu przypomniałem o nagonce światowych mediów na Prymasa Glempa za jego wystąpienie w obronie Karmelitanek z Oświęcimia, przy jednoczesnym przemilczeniu przez te media fragmentów wystąpienia Prymasa, które zawierały niektóre gorzkie prawdy o Żydach. W odpowiedzi na mój list Michnik własnoręcznie mi odpisał: „Pańskiej opinii homilii Prymasa nie podzielam. Tezę, że antysemityzm jest rezultatem antypolonizmu uważam za przejaw fobii”
  Trzy miesiące później GW zamieściła na swych łamach krzyczący tytuł „Niemiecki Karmel – ciąg dalszy”. Wtedy ponownie napisałem do Michnika, że to chamstwo, aby dom modlitwy Karmelitanek wrzucać do jednego worka z jakimś niemieckim handlarzem, który na terenie obozu z Ravensbrueck chciał sobie wybudować sklep. Dostałem od niego taką oto odpowiedź:„ Za tytuł przepraszam: trochę przesadziliśmy”. Miałem w ten sposób niezbity dowód na cyniczną manipulację GW. Oczywiście przeprosił tylko mnie, a nie wszystkich czytelników, więc go to nic nie kosztowało! To zaś przesądziło, tylko o tym, że wówczas definitywnie przestałem kupować GW, notabene gazetę którą do życia powołała… „Solidarność”.

 16. qebow

  5 września 2018 at 08:48

  pozbawić tego obsesyjnego antypolaka obywatelstwa , po co nam takie coś w Polsce, żydostwo go gdzieś ulokuje i będzie sobie robił jako nie Polak … i dla niego i dla nas lepiej

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra