Polskość

Nie dla dualizmu politycznego w samorządzie!

Zdecydowałem się na start w nadchodzących wyborach samorządowych lokalnego Komitetu Wyborczego Akcja Narodowa, który utworzył swoje listy tylko na terenie województwa łódzkiego. Zdaje sobie oczywiście sprawę z niewielkich szans na końcowy sukces. Swoje kandydowanie traktuję raczej jako formę sprzeciwu przeciwko próbie budowania układu politycznego opartego na dwóch rzekomo przeciwstawnych siłach politycznych w postaci PiS i PO z przyległościami.

Wybór między rezydentami interesów amerykańskich a rezydentami interesów niemieckich, jest żadnym wyborem tym bardziej, ze oba ugrupowania zgodnie reprezentują interesy światowego syjonizmu. Ruch narodowy w Polsce, który 100 lat temu przyczynił się walnie do odzyskania przez Polskę niepodległości, jest w stanie głębokiej zapaści, niemniej jako narodowiec uważam za swój obowiązek manifestować istnienie ośrodków politycznych pochylających się nad Polską centralną jak i tą lokalną przez pryzmat interesów narodowych. Polska potrzebuje uczciwego i gospodarnego samorządu, który nie będzie oparty na rywalizacji dwóch pozornie wrogich sobie ośrodków realizujących mniej więcej taką samą politykę. Mimo, iż znam wartościowych ludzi kandydujących z list PiS i a nawet PO, ludzi o poglądach narodowych, zachęcam wszystkich do głosowania na inne komitety wyborcze, niech to będzie nasza forma protestu przeciwko próbie doprowadzenia w Polsce do sytuacji, w której w rzeczywistości nie będziemy mieli żadnego wyboru. Uważam ponadto, że społeczeństwo w ramach pluralizmu zasługuje na możliwość swobodnego, szerokiego wyboru spośród wielu opcji politycznych, tej najbliższej sobie i swoim przekonaniom formacji politycznej. Kolejne plany reformy ordynacji wyborczej zmierzają w niebezpieczną stronę dualizmu politycznego na wzór tego panującego w Niemczech czy w Stanach Zjednoczonych, gdzie ludziom daje się wybór polityczny między dżumą i a cholerą.

Źle się dzieje, że w tych wyborach ludzie o poglądach narodowych kandydują z tylu różnych komitetów bo przecież idą i z list Kukiza, Ruchy Narodowego, PiSu, PSLu czy nawet PO oraz lokalnych komitetów takich jak właśnie Akcja Narodowa czy Jedność Narodu-Wspólnota. Środowisko jest mocno rozbite i podzielone. Stoją oczywiście za tym czynniki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Najistotniejszym wewnętrznym czynnikiem niszczącym jedność ruchu narodowego jest egoizm samych potencjalnych liderów, z których każdy uważa, że to właśnie on jest predestynowany do objęcia roli głównego „wodza” ruchu narodowego. Pokolenie młodych działaczy przez kilka lat bezskutecznie próbowało tworzyć struktury najpierw stowarzyszenia a następnie partii Ruch Narodowy w oparciu o ludzi młodych, z pychą i butą odnosząc się do dorobku działaczy starszej generacji i uważając, że tylko 20-sto i 30-sto latkowie wystarczą do budowy formacji politycznej obecnej zarówno w parlamencie jak i samorządach. Nie można budować ruchu narodowego, który przecież z założenia opiera się na solidaryzmie narodowym z pominięciem średniego i starego pokolenia. W efekcie mamy zmarnowanych kilka lat i zniechęcenie do działania. Podobny los spotkał Stowarzyszenie Endecja, które posiadało najsilniejsze zaplecze intelektualne wśród środowisk narodowych po roku 1989. Cześć liderów Endecji wykorzystała szyld organizacji do załatwiania własnych interesów w PiSie w zamian za kanalizowanie ruchu narodowego jako takiego.
Wśród zewnętrznych czynników należy dopatrywać się działalności służb specjalnych zarówno tych krajowych jak i zagranicznych, a jeśli obce służby specjalne to również obce ambasady oraz media. które w znacznej mierze są w Polsce w niepolskich rękach. Kolejnym czynnikiem jest niechęć partii aktualnie rządzącej Polską, która uważa ruch narodowy śmiertelne zagrożenie dla formacji sterowanej przez Naczelnika z Żoliborza i jego oddanych pomagierów.

W nadchodzących wyborach samorządowych zachęcam więc do głosowania, na komitety wyborcze narodowe, a więc na pewno nie do głosowania na dwie najsilniejsze partie PiS i PO, które próbują zagospodarować cały elektorat wyborczy między sobą.

fot. Anna Woźniak/CC BY-SA 2.0/Flickr

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

4 komentarze

4 Komentarzy

 1. GG.

  18 października 2018 at 08:59

  .
  No cóż, „KONIA KUJĄ, (A) ŻABA NOGĘ PODSTAWIA”. Lub: „Gdzie konie kują, żaba nogę podstawia” – ktoś stwarza pozory uczestniczenia w wykonywaniu ważnego zadania, które w istocie nie on wykonuje (Wielki Słownik Języka Polskiego).
  .
  .
  Warto przypomnieć – nie tylko byłym i aktualnym członkom LPR – przedwyborcze stanowisko Zarządu Głównego LPR z dn. 13.10.2018 r.:
  .
  .
  „ZG LPR O DWÓCH WAŻNYCH KROKACH WYBORCZYCH
  .
  Z autentyczną radością i wielką nadzieją obserwujemy narastającą przedwyborczą kampanię pod hasłem: „NIE GŁOSUJEMY NA PiS”. Wyraża ona postępującą i słuszną dezaprobatę Polaków dla działań partii rządzącej stawiającej się ponad prawem, nawet tym rangi konstytucyjnej, zawłaszczającej Państwo dla partii, co jest cechą cywilizacji wschodniej (turańskiej), obniżającej rangę i znaczenie Polski w świecie.
  .
  W pełni popieramy i utożsamiamy się z postulatem „nie głosowania na PiS”! Zachęcamy wszystkich do jak najpowszechniejszego udziału w jakże ważnym akcie wyborczym 21 października br.
  .
  Zwracamy jednocześnie uwagę, że takie zachowanie się przy urnach wyborczych, jest tylko pierwszym krokiem, połową słusznej drogi, wiodącej do PATRIOTYCZNEGO CELU, JAKIM JEST OBRONA SAMORZĄDÓW PRZED CENTRALIZMEM, A NASTĘPNIE ODEBRANIE WŁADZY PIS W POLSCE.
  .
  Ale to nie wszystko!
  .
  NIE ZAGŁOSOWANIE NA PIS, Z JEDNOCZESNYM ROZBICIEM, ROZPROSZENIEM GŁOSÓW, SPOWODUJE MIANOWICIE TEN SAM SKUTEK – TAKŻE ZWYCIĘSTWO PiS!
  .
  FAKT TEN WZMACNIA DODATKOWO ORDYNACJA WYBORCZA, KTÓRA PROMUJE UGRUPOWANIE ZWYCIĘSKIE.
  .
  Zwracamy się, zatem z bardzo ważnym apelem do wszystkich Polaków dobrej woli, przede wszystkim do członków i sympatyków Ligi Polskich Rodzin, o dokonanie także drugiego wyborczego kroku skutkującego wykonaniem założonego i postulowanego zadania, to znaczy poparciem w wyborach tych, którzy PiS są w stanie pokonać.
  .
  GORĄCO APELUJEMY ZATEM O GŁOSOWANIE W WYBORACH DO SEJMIKÓW WOJEWÓDZKICH NA KANDYDATÓW PLATFORMY OBYWATELSKIEJ Z LISTY NR 4 – KOALICJA OBYWATELSKA, których najlepiej znamy i cenimy.
  .
  W wyborach do rad gmin i powiatów oraz wójtów, burmistrzów i prezydentów miast APELUJEMY O ANALOGICZNE ZACHOWANIA, pamiętając o centralistycznej i antysamorządowej polityce PiS, oficjalnie i bezczelnie sięgającej nawet po karygodne próby szantażowania brakiem finansowania niepokornych i pogardliwie traktowanych mieszkańców polskich gmin, powiatów, województw i miast.
  .
  GŁOSUJMY NA TYCH, KTÓRZY MOGĄ WYGRAĆ, WEDŁUG LOKALNEGO ROZEZNANIA, BYLE NIE NA PiS.
  .
  Zarząd Główny Ligi Polskich Rodzin
  .
  Warszawa, 13 października 2018 r.”
  .
  Źródło: http://www.lpr.pl/pl/2018/10/15/zg-lpr-o-dwoch-waznych-krokach-wyborczych/ (15.10.2018).
  .
  .
  .

  • GG.

   18 października 2018 at 10:40

   .
   Miksa: „Ruch narodowy w Polsce jest w stanie głębokiej zapaści (…) czynnikiem niszczącym jedność ruchu narodowego jest egoizm samych POTENCJALNYCH [jego] liderów”.
   .
   Jak się nie zbudowało od 1989 roku (działacze „średniego i starego pokolenia”) do 2018 roku (działacze młodego pokolenia) polskiego ruchu narodowego i się nie ma nawet kandydatów na RZECZYWISTYCH jego liderów (z prawdziwego zdarzenia!), to należałoby się z tym wreszcie pogodzić i zagłosować w wyborach do sejmików i gmin na PSL, a nie stwarzać pozory „narodowej” działalności i troski o Polaków.
   .
   Tworzenie mało znaczących, marginalnych komitetów wyborczych jest działaniem utrudniającym PSL-owi uzyskanie miejsc w sejmikach i prowincjonalnych radach miejskich i gminnych, a więc w istocie działaniem na korzyść POPiS-owego duumwiratu.
   .
   W tym wyborach samorządowych Polacy-Słowianie powinni dążyć do:
   .
   a/ uniemożliwienia zmonopolizowania polityki przez PiS,
   .
   b/ uniemożliwienia zmonopolizowania polityki przez POPiS.
   .
   Stąd tak szkodliwą jest publicystyka antypeeselowska i tworzenie PSL-owi sztucznej konkurencji, zwłaszcza w sytuacji przypuszczenia na PSL bezpardonowego ataku przez PiS-owski aparat propagandowy (i jego media satelickie), o czym pisze też dobrze znany autorowi, „prorosyjski” narodowiec Jan Engelgard:
   .
   .
   „BITWA O POLSKĄ PROWINCJĘ
   .
   Na tydzień przed wyborami samorządowymi PREZES PIS JAROSŁAW KACZYŃSKI WYZNACZYŁ GŁÓWNY KIERUNEK ATAKU – POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE. Wybrał Kielce nieprzypadkowo, bo jest to województwo, w którym ludowcy mają wyjątkowo silną pozycję.
   .
   Zaczął od przypomnienia Przemysława Gosiewskiego, który co prawda z Kielcami nie miał nic wspólnego, ale „zdołał to województwo kiedyś, jak to się mówiło w sensie politycznym, czerwone, zmienić w niebieskie – na nasze kolory” (dodajmy przy pomocy postkomunistycznego elektoratu). Teraz, kontynuował, chodzi o to, żeby Świętokrzyskie „przemalować z zielonego na niebieskie”. „To nie jest łatwe zadanie, bo PSL jest tutaj mocno osadzony, ale to jest zadanie wykonalne” – dodał. SAMO PSL ODMALOWAŁ CZARNĄ BARWĄ, ZRESZTĄ ZGODNIE Z RETORYKĄ UPRAWNIANĄ OD KILKU TYGODNIU PRZEZ PREMIERA MATEUSZA MORAWIECKIEGO: „Ich rządy nic dobrego polskiej wsi nie przyniosły. Cała ta polityka, która tak bardzo, szczególnie w latach 90. uderzała w wieś, ale też później – to jest polityka PSL. Jeśli czymś się odróżniali szczególnie, to prorosyjskością, nawet przebijali tutaj SLD i dlatego nie powinni tutaj dłużej rządzić”.
   .
   Kropkę nad „i” postawił obecny także w Kielcach Mateusz Morawiecki, mówiąc: „PiS reprezentuje te najlepsze tradycje ruchu ludowego i walk o niepodległość Polski; natomiast ci inni, którzy mienią się ruchem ludowym, takich tradycji nie reprezentują, są tutaj osadzeni”. Co ciekawe mówią to przedstawiciele formacji, która konsekwentnie głosuje w Sejmie przeciwko skasowaniu sanacyjnych wyroków na Wincentego Witosa.
   .
   Konwencja PiS w Kielcach jest zwieńczeniem całej kampanii tej partii przed wyborami samorządowymi – potwierdza ona wcześniejsze obserwacje – W TYCH WYBORACH CHODZI O OSTATECZNE ZDOBYCIE PROWINCJI I LIKWIDACJĘ BĄDŹ MAKSYMALNE OSŁABIENIE PSL. W ATAKU PROPAGANDOWYM NA TO UGRUPOWANIE PRZEWAŻA DOSYĆ PRYMITYWNA DEMAGOGIA A CZĘSTO ZWYCZAJNE KŁAMSTWA. PSL urasta do jakiejś złowieszczej siły, która odpowiada za wszelkie zło, jakie działo się w Polsce po 1989 roku, chociaż wszyscy wiedzą, że prawie wyłączną odpowiedzialność za to ponoszą wielkie ugrupowania postsolidarnościowe, w tym przede wszystkim Unia Wolności i AWS (posłowie tego ugrupowania są obecnie licznie reprezentowani w PiS).
   .
   PSL było po 1989 roku po prostu za słabe, że mieć wpływ na kwestie o zasadniczym dla Polski znaczeniu. Jarosław Kaczyński dobrze o tym wie, ale nie ma to dla niego większego znaczenia – LICZY SIĘ TU I TERAZ, A TERAZ CHODZI O WYKOŃCZENIE PSL. TAKTYKA TEJ WALKI PRZYPOMINA WALKĘ SANACJI Z PSL „PIAST” – W INNYCH CO PRAWDA WARUNKACH, ALE JAKŻE PODOBNYMI METODAMI. Za tydzień zobaczymy w jakiej mierze kolejny „genialny” plan Naczelnika Państwa zostanie zrealizowany.
   .
   Jan Engelgard
   .
   Źródło: „Myśl Polska” nr 43-44 (21-28.10.2018) http://mysl-polska.pl/1695
   .
   .
   Szkoda, że w tą PiS-owską „neosanacyjną” taktykę wpisali się ostatnio także niektórzy redaktorzy prawy.pl.
   .
   .
   .

   • GG.

    19 października 2018 at 22:58

    .
    ZGORZELSKI: MUSIMY ZROBIĆ WSZYSTKO, ŻEBY URATOWAĆ WOLNE WYBORY
    .
    Dożyliśmy takich czasów, kiedy LUDZI ZWALNIA SIĘ Z PRACY ZA TO, ŻE CHCĄ KANDYDOWAĆ Z LIST WYBORCZYCH PSL. Apelujemy do premiera Mateusza Morawieckiego, aby bardzo stanowczo zareagował na takie przypadki – powiedział szef sztabu wyborczego PSL poseł Piotr Zgorzelski.
    .
    W ostatnim czasie pojawiają się kolejne przypadki „szykanowania” kandydatów, którzy startują z list wyborczych PSL. – To szykanowanie polegało na tym, że delegowano osoby o kilkadziesiąt kilometrów dalej od miejsca pracy po to, aby w ewidentny sposób uniemożliwić im prowadzenie kampanii wyborczej – wyjaśnił poseł Piotr Zgorzelski.
    .
    Polityk PSL wyraził także swoje „ogromne oburzenie” w związku z „metodami, jakie stosuje partia rządząca” wobec kandydatów PSL. Według niego, OSOBOM, KTÓRE STARTUJĄ Z LIST PSL GROZI SIĘ M.IN. ZWOLNIENIAMI Z PRACY.
    .
    Wyrzuca się dziś pracowników za start z innych komitetów niż PiS. Taka jest rzeczywistość rządów @pisorgpl. Jest z nami pani Ewa, która osobiście doświadczyła takiego działania rządzących – @PiotrZgorzelski w #Sejm. pic.twitter.com/ThlAbJu2Dn
    .
    — PSL (@nowePSL) October 10, 2018
    .
    – Metody te można tylko określić jednym słowem – zamordyzm, a nawet zamordyzm polityczny –oświadczył Piotr Zgorzelski.
    .
    W konferencji udział wzięła także KANDYDATKA PSL DO SEJMIKU WOJ. ŁÓDZKIEGO EWA OLAS-BERNACKA. Pani Ewa jest wieloletnim pracownikiem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi oraz członkiem związku zawodowego „Solidarność”.
    .
    – W momencie, kiedy listy zostały ogłoszone i okazało się, że kandyduję z listy PSL do sejmiku woj. łódzkiego, zaczęły się szykany na skalę dotąd niespotykaną. Od swoich związków zawodowych dowiedziałam się, że PREZES ROZPOCZĄŁ PROCEDURĘ ZWALNIANIA MNIE Z PRACY Z MOJEJ WINY – powiedziała kandydatka PSL do sejmiku woj. łódzkiego.
    .
    Jestem wieloletnim pracownikiem WFOŚ w Łodzi. Jestem też członkinią Solidarności. Odkąd MOI PRZEŁOŻENI DOWIEDZIELI SIĘ O MOIM STARCIE Z LIST @NOWEPSL, ROZPOCZĘLI PROCEDURĘ USUNIĘCIA MNIE Z PRACY – EWA OLAS-BERNACKA w #Sejm. pic.twitter.com/Hyivw3zcI0
    .
    — PSL (@nowePSL) October 10, 2018
    .
    PSL nie zgadza się na takie metody, dlatego poseł Piotr Zgorzelski zwrócił się z apelem do premiera Morawieckiego, aby sprawdził, „czy takie przypadki pojawiają się jeszcze w innych miejscach i żeby bardzo stanowczo zareagował”. – Takich czasów dożyliśmy, że ludzi zwalnia się z pracy za to, że chcą kandydować z komitetu wyborczego PSL – skwitował Piotr Zgorzelski.
    .
    Poseł PSL Paweł Bejda ocenił, że jest to „rzecz niesłychana” i „POWRÓT DO GŁĘBOKIEGO PRL-u”.
    .
    – PANIE PREZESIE JAROSŁAWIE KACZYŃSKI, TAK WYGLĄDA WASZA POLITYKA PRORODZINNA, ŻEBY ZWALNIAĆ MATKĘ I ŻONĘ, DOBREGO PRACOWNIKA, który jest również członkiem związków zawodowych „Solidarność”? – pytał poseł PSL.
    .
    Panie przewodniczący @DudaSolidarnosc, gdzie pan jest? Dlaczego nie interweniuje pan w tej sprawie? PANIE PREZESIE KACZYŃSKI, MASKI OPADŁY. WASZE METODY SĄ SKANDALICZNE – @pawelbejda w #Sejm. pic.twitter.com/s39CvmMszH
    .
    — PSL (@nowePSL) October 10, 2018
    .
    Jednym z największych zagrożeń, które wprowadzają rządzący jest wykluczenie przedstawicieli małych ojczyzn z wyborów dokonywanych przez lokalne społeczności. PiS ZABIERA MAŁE OJCZYZNY OBYWATELOM, POSTĘPUJĄC TAK, ABY „UMOŻLIWIĆ ZWYCIĘSTWO JEDNEJ PARTII”.
    .
    – Musimy zrobić wszystko, żeby uratować wolne wybory. – Będziemy sporządzali raporty, przeprowadzali konsultacje, organizowali konferencje, żeby obnażyć intencje partii rządzącej, która nieuczciwie chce umożliwić zwycięstwo swoim kandydatom – zapowiedział Piotr Zgorzelski.
    .
    Źródło: psl.pl/zgorzelski-musimy-zrobic-wszystko-zeby-uratowac-wolne-wybory/ (10.10.2018).
    .
    .
    .
    Pozostaje nam poprzeć szykanowaną kandydatkę:
    .
    OLAS-BERNACKA Ewa Katarzyna > Sejmik Województwa Łódzkiego > Okręg nr 3 > Lista nr 2 – Komitet Wyborczy PSL > poz. 5.
    .
    Okręg nr 3 obejmuje powiaty: łaski, pabianicki, pajęczański, poddębicki, sieradzki, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski.
    .
    .
    .

 2. Tomasz

  26 października 2018 at 18:31

  P S L to przefarbowany Z S L nie mający nic wspólnego z P S L Wincentego Witosa z okresu międzywojennego .P S L S LD są na pasku Rosji PO Nowoczesna na pasku Niemiec a P I S na pasku U S A i Izraela ,

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra