Wiara

Chrześcijanie w Birmie także prześladowani

Tym razem do prześladowań chrześcijan doszło w Birmie. Jak się okazuje nie mogą modlić się w kościele, muszą modlić się w domu. 

fot. wikimedia.org

Agencja katolicka UCAN poinformowała, że grupa wojskowa w Myanmarze zatrzymała mniejszość chrześcijańską i nakazała im przysięgać, że nie będą modlić się w kościołach, ale tylko w swoich domach.

Ci chrześcijanie, którzy podpisali oświadczenie, iż będą modlić się w domu zostali zwolnieni z aresztu.

„Chrześcijanie staną przed większymi ograniczeniami i będą uważnie obserwowani przez armię Stanów Zjednoczonych Wa, więc sytuacja jest niepokojąca.” – czytamy na stronie World Watch Monitor.

Od 13 września armia zniszczyła kościoły w regionie, ogłaszając, że te zbudowane po 1992 r. zostały zbudowane nielegalnie. Zakazano także budowy nowych kościołów i nauczania religii w szkołach w regionie Wa.

 

Jeżeli podobają Ci się materiały publicystów portalu Prawy.pl wesprzyj budowę Europejskiego Centrum Pomocy Rodzinie im. św. Jana Pawła II poprzez dokonanie wpłaty na konto Fundacji SOS Obrony Poczętego Życia: 32 1140 1010 0000 4777 8600 1001. Pomóż leczyć ciężko chore dzieci.

WSZYSTKIE PRAWA DO TEKSTU ZASTRZEŻONE. Możesz udostępniać tekst w serwisach społecznościowych, ale zabronione jest kopiowanie tekstu w części lub całości przez inne redakcje i serwisy internetowe bez zgody redakcji pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

2 komentarze

2 Komentarzy

  1. vedantydv

    25 października 2018 at 07:54

    For the computer system if you have need to set a clock on your screen bar then come here https://setclockwindows.com/ and try this article. Here for the user so easy path for the clock setting.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Najpopularniejsze

Góra